BIOCAMPUS

Pakyürek A.Ş.’nin biyoteknoloji alanında faaliyet gösteren markası olan Biocampus, Türkiye’nin en verimli topraklarına sahip olan Çukurova’daki Teknokent sahasında bitki doku kültürü ile türünü en iyi temsil eden yüksek standartlı virüsten ari klon bitkiler, patates tohumculuğu, sert çekirdekli meyve anaçları, muz fideleri ve süs bitkisi fideleri üretmek üzere biyoteknoloji laboratuvarı ve sera yatırımlarını gerçekleştirmektedir.

Biocampus, biyoteknolojik araştırmalar ve yatırımlarla üretim gerçekleştirdiği alanları genişletmektedir.

Biocampus, Hollanda merkezli POTHOS PLANT ve VITROCOM markalarının iş birliği ve güvencesiyle, dünya standartlarında lisanslı süs bitkisi fidelerini kendi tesislerinde üretmektedir. Yerli bir üretici olması dolayısıyla bu konuda rekabetçi ve ayrıcalıklı fiyatlar sunmaktadır.

tarım görsel

Biocampus faaliyetlerini, modern donanımlı Bitki Doku Kültürü Üretim Birimi, Araştırma Geliştirme Laboratuvarı ve sahip olduğu ısıtma-soğutma sistemli, sıcaklık ve nem kontrollü tam donanımlı seralarda gerçekleştirmektedir.

Tesislerinde patates tohumu üretimi de yapan Biocampus, tohum kullanımında ithalata bağımlılığı azaltıp milli tohum üretimine destek vererek Türk tarımının geleceğine de yatırım yapmaktadır.

Laboratuvar çalışmaları ve AR-GE faaliyetleriyle sektörün büyüyen markalarından biri durumundaki Biocampus, Bitki Biyoteknolojisi, Bitki Islahı, Bitki Doku Kültürü ve Süs Bitkileri alanındaki faaliyetleriyle TÜBİTAK tarafından ödüllendirilmekte ve desteklenmektedir.

tarım görseli