mezzeMarin

Pakyürek A.Ş. 1975 yılında Türkiye’nin ilklerinden biri olan su ürünleri işlemesi, şoklaması ve depolaması yapan tesisi ile dondurulmuş su ürünleri sektörüne adımını attı. Adana’da 40.000 m² arazi üzerinde 15.000 m² kapalı alanda faaliyete geçen bu tesis, ilk etapta tamamen ihracata yönelik üretim gerçekleştiriyordu. Pakyürek A.Ş. 50 yılı aşkın süredir dondurulmuş gıda alanında Türkiye’nin ve dünyanın en köklü kuruluşlarından biri olarak hizmet vermeye devam etmektedir.

pakyurek görsel

Pakyürek A.Ş. yurt içi piyasasının ve Horeca kanalın talebi olan işlenmiş ve dondurulmuş su ürünlerini, ham maddesini ağırlıklı olarak Norveç, İzlanda, İspanya, Çin, Hindistan, Şili, Peru gibi ülkelerden ithal ederek ve ileri teknolojik tesislerinde işleyerek üretmektedir.

Pakyürek A.Ş. “Türkiye balık yesin” anlayışı ile dünya denizlerinin en özel ürünlerini, indirimli marketler, büyük otel, kafe ve restoran zincirleri aracılığı ile 20.000 noktada mezzeMarin markası olarak tüketicileriyle buluşmaktadır. Pakyürek A.Ş. mezzeMarin ile dondurulmuş su ürünleri alanında Türkiye’nin önde gelen markalarından biri haline gelmiştir.

mezzeMarin labaratuvar görseli

mezzeMarin markalı ürünler, uluslararası standartlara uygun olarak, ileri hijyen koşullarında, en son teknoloji kullanılarak işlenmekte ve Türkiye’nin yanı sıra dünyanın birçok ülkesinde sofraları süslemektedir.

Pakyürek A.Ş.’nin mezzeMarin markası için çalışanlarının %80’ini kadınlar oluşturmaktadır ve kadın istihdamı konusunda üstlendiği sorumlulukla sektöre ve tüm iş dünyasına örnek teşkil etmektedir.

Pakyürek A.Ş. mezzeMarin markası için tüketicilerinin damak zevklerini ve tüketim alışkanlıklarını odağına koyarak ürün geliştirme ve yeni kategoriler yaratma konusunda çalışmalarını sürdürmektedir.

dünya iconu

mezzeMarin

pakyurek görsel